Hogyan működik a fogcsikorgatás botox-os kezelése?
A fogcsikorgatás, vagy más néven bruxizmus, a felnőttek mintegy 13 százalékára jellemző éjszaka, míg egyharmaduk nappal is csikorgatja a fogát. Nem is gondolnánk, hogy ez a nem-tudatos cselekvés bizony nagyon káros hatással lehet fogainkra. A fogak egymáshoz préselése során ugyanis 600 kg-os tömegnek megfelelő préserő nehezedik a fogfelszín egy négyzetcentiméterére. Ez sajnos a fogak felszínének kopásához vagy akár kilazulásához és kihullásához is vezethet.
A fogcsikorgatás azonban nem csak fogainkra veszélyes, hanem az állkapocs ízületeinek kopása és begyulladása is a tét, melyre a nyakba és a fejbe kisugárzó fájdalom hívhatja fel a figyelmet.
Az orvostudomány ennek megszüntetésére is hozott megoldást. A botulinumtoxin injekció beadásával ugyanis elérhető az érintett izmok lazítása. A beavatkozás így megakadályozza a túlzott izom-összehúzódásokat, ezáltal a fájdalom is jelentősen csökkenhet.
A fogcsikorgatás megszüntetésére irányuló botox kezelés előnyei
- csökken az állkapocsban érzett fájdalom
- megelőzhetőek a gyulladásos tünetek
- megszűnik a nyakba, vállba és fejbe kisugárzó fájdalom
- az eredmény már 3-14 napon belül érzékelhető
- egyszerű, de hatásos orvosesztétikai beavatkozás
- gyors kezelés: 15 perces beavatkozással akár 6 hónapig tartó eredmény
A kezelés menete
- A fogcsikorgatás megszüntetésére irányuló kezelés egy szakorvosi konzultációval kezdődik, melynek során páciensünket részletesen tájékoztatjuk az eljárás menetéről és az alkalmazandó technikáról.
- A konzultációt követően az orvos lefertőtleníti az adott területet és megvizsgálja az állkapocs izmok mozgását.
- Amennyiben orvosilag semmi akadálya nincsen a kezelésnek, ezután következik a tényleges beavatkozás, amely során a szakember a botulinumtoxin megfelelően hígított kis mennyiségű oldatát juttatja vékony tűvel az állkapocs mozgatásáért felelős izmokba.